Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu

 Oczyszczanie ma na celu usuwanie toksyn z organizmu. Niezdrowa dieta, wysoki poziom stresu oraz zanieczyszczenie środowiska – to czynniki skutkujące wzrostem poziomu toksyn w organizmie: zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, tłuszczu, konserwantów, sztucznych barwników itd., które mogą szkodzić poszczególnym narządom wewnętrznym.

We współczesnym świecie ludzie często spożywają zbyt dużo cholesterolu, zbyt mało owoców i warzyw, maja za mało ruchu. To wszystko skutkuje odkładaniem się szkodliwych substancji w naczyniach krwionośnych – tak, jak kamienia w czajniku.  Z czasem złogi twardnieją i powodują zwężenie naczyń krwionośnych, które staja się delikatne i tracą elastyczność, czego skutkiem jest nadciśnienie tętnicze.

Zanieczyszczenie środowiska to kolejne istotne źródło niekorzystnych czynników, takich jak spaliny samochodowe, metale ciężkie, promieniowanie wytwarzane przez komputery i telefony komórkowe, itd.

Dlatego pierwszym krokiem do zdrowia jest oczyszczanie. Jego celem jest usuniecie toksyn z przewodu pokarmowego, naczyń krwionośnych, płuc, skóry oraz innych narządów i układów, aby wszystkie narządy mogły funkcjonować prawidłowo.

 

Oczyszczanie jest bardzo ważne dla zdrowia człowieka. Przed rozpoczęciem leczenia lub w przypadku profilaktyki należy, przede wszystkim oczyścić organizm z toksyn np. kamieni kałowych i innych substancji, które zatruwają organizm. Oczyszczać organizmu nie można w ostrych stanach chorobowych oraz w przypadku wysokiej gorączki.

 Ważnym elementem jest zadbanie o gospodarkę wodną organizmu (należy wypijać 6-8 szklanek niegazowanej wody na dobę).  

Norma dobowa płynów: masa ciała podzielona przez 20 (około 3 litrów dziennie). Płynów nie należy się obawiać, ponieważ toksyny wychodzą z organizmu nie tylko z moczem lub kałem, lecz również przez skórę.

Symptomy wskazujące na konieczność przeprowadzenia oczyszczenia organizmu:

–  utrata sił, szybkie męczenie się;

–  odczuwanie słabości, brak siły;

–  obniżenie apetytu.

Oczyszczanie najlepiej jest przeprowadzać podczas aktywności meridianów jelita grubego tj. w godzinach 5-7 rano i/lub 21-23 wieczorem. Zabieg należy powtarzać co 3-6 miesięcy.

 1.   Najtańsze oczyszczanie preparatami TIENS:  

      herbata antylipidowa i podwójna celuloza

           *  3 tabletki 2 razy dzienne, pół godziny przed  jedzeniem. 

     Tabletki należy rozdrobnić i rozcieńczyć w pół szklanki ciepłej wody, wypić i popić minimum szklanką herbaty antylipidowej. Herbatę można wypić również na czczo a po pół godzinie zażyć 3 tabletki celulozy ( rozdrobnione, rozpuszczone  w 1/2 szklanki ciepłej wody) i koniecznie popić minimum szklanką ciepłej wody. Po 2-3 godzinach można zjeść śniadanie. Czynności te należy powtarzać przez 14 dni. Można zwiększyć dawkę po 4 a później po 5 tabletek 2 x dziennie.

 2. 14-dniowy program oczyszczania (14 dni i nocy)

       Program dzienny:

      – po przebudzeniu staramy się  nic nie jeść ani nie pić przez 3-4 godziny

      – parzymy herbatę antylipidową: 2 saszetki na 1,5 litra wody o temperaturze 80 stopni

      – wypijamy szklankę herbaty

      – potem łykamy 6 tabletek chitosanu i popijamy szklanką herbaty lub ciepłej wody

      – zjadamy śniadanie

       – jemy obiad

      – do godziny 17 wypijamy całą herbatę

     dawkowanie chitosanu:   

      – pierwsze 4 dni  –  6 tabletek

      – następne 5 dni  –  7 tabletek

      – następne 5 dni  –  8 tabletek

      Program nocny: 

       – Kolacja 18-19 i potem nie można nic jeść

       – godzinę przed kolacją  wziąć 6 pastylek podwójnej celulozy obowiązkowo rozdrobnionej i popić minimum  0,5

         litra ciepłej wody lub herbaty

  Na tę kurację 14-dniową potrzeba:

        – 2 opakowania herbaty antylipidowej

        – 1 opakowanie chitosanu

        – 1 opakowanie podwójnej celulozy