Olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka 

(Primrose oil)

Niezbędny dla organizmu człowieka! 

Wiesiołek  – roślina trawiasta rosnąca na północnym wschodzie Chin. Bywa nazywana nocnym pierwiosnkiem, gdyż jej kwiaty rozwijają się tylko nocą.

Olej otrzymuje się z nasion rośliny przy nowoczesnym zastosowaniu ekstrakcji zimnem, dzięki czemu nie traci on swoich dobroczynnych właściwości.                                        
 Podstawowymi składnikami oleju z wiesiołka są nienasycone kwasy tłuszczowe. Najważniejszy aktywny element to kwas gamma-linolenowy (GLA), który stanowi aż 9% całego oleju z wiesiołka. Kwas gamma-linolenowy to niezbędny składnik funkcjonowania naszego organizmu, który jednak nie jest przez niego wytwarzany, dlatego musi być dostarczony z zewnątrz.                                                                                                                                                                       
Badania dowodzą, że kwas gamma-linolenowy uczestniczy w tworzeniu prostaglandyn, a także jest niezbędny  w procesie ich przemiany, podtrzymującej naturalne procesy fizjologiczne w organizmie kobiety.

Brak oleju z wiesiołka w organizmie okazuje się główną przyczyną zachwiania cyklu menstruacyjnego. Niedostateczna jego ilość może doprowadzić do obrzęku komórek, rozchwiania bilansu wodnego w organizmie, suchości i nadmiernej wrażliwości powłoki skórnej, aż do egzemy włącznie.
Preparat pomaga redukować nadwagę, obniżyć poziom cholesterolu, nadciśnienie, łagodzić stany zapalne stawów, poprawiać wygląd skóry.

Zastosowanie:  wspomagająco w następujących przypadkach
  • bolesne lub nieprawidłowe miesiączkowanie
  • schorzenia alergiczne takie jak: astma alergiczna, egzema, nieżyt nosa
  • zaburzenia hormonalne u mężczyzn i kobiet
  • nadciśnienie, choroba wieńcowa,profilaktyka miażdżycy
Skład:
Olej z wiesiołka (ekstrahowany w niskiej temperaturze)
Zawartość:    60 kapsułek