Syrop FOS

SYROP FOS

Probiotyk – suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych

Równowaga flory bakteryjnej jelit, piękno od wewnątrz
Skład:  błonnik pokarmowy w postaci fruktooligosacharydów (FOS)
Bakterie dzielą się na dobre i złe. Złe bakterie ułatwiają powstawanie stanu chorobowego. Dobre bakterie, zwane również  pożytecznymi, stanowią w jelitach pierwszą linię obrony w walce z organizmami chorobotwórczymi, zwalczaniu przedwczesnego starzenia się wywołanego przez bakterie i grzyby produkujące toksyny, które zalegają  w jelitach.        

TIENS wykorzystuje moc syropu FOS do zrównoważenia stosunku dobrych i złych bakterii flory jelitowej.

Przy spożywaniu 1 grama FOS dziennie zmniejsza się liczba niekorzystnych bakterii oraz 5-krotnie zwiększa się działanie dobroczynnej flory  jelitowej.

Fruktooligosacharydy (FOS) jest to specjalna grupa węglowodanów nie rozkładanych przez soki żołądkowe, stanowiących  substancję balastową , która ulega fermentacji w jelicie. W procesie fermentacji powstają kwasy organiczne takie jak:    kwas mlekowy, masłowy, octowy i propionowy, które zakwaszają środowisko i korzystnie działają na układ pokarmowy człowieka, stymulując selektywnie wzrost korzystnej mikroflory jelitowej.

Suplement jest zalecany:

  •   w przypadku problemów trawiennych (łagodzi symptomy problemów trawiennych)
  •   przy zaparciach
  •   w przypadku niewłaściwego odżywiania u osób dorosłych i dzieci
  •   dla osób, które chcą schudnąć
  •   dla zapewnienia właściwego trawienia u osób starszych
  •   w przypadku osłabienia i przemęczenia
  •   dla poprawy stanu zdrowia skóry i paznokci.

Sposób użycia:      

  Forma płynna preparatu (syrop) powoduje,że produkt może być spożywany bezpośrednio po otwarciu saszetki i wylaniu płynu na łyżkę. Można też spożywać po dodaniu ciepłej lub zimnej wody, jako  dodatek do mleka czy kawy.

Suplement można stosować jako zdrowy słodzik do wszelkich napojów, jak również do płatków zbożowych, świeżych owoców. Można  go dodawać do jogurtu lub soku owocowego.

Stosować jedną do dwóch 10 ml saszetek dziennie dla osób dorosłych.                       

UWAGA:   Na początku stosowania może występować uczucie dyskomfortu w jamie  brzusznej, co jest normalne podczas oczyszczania jelita i zmiany mikroflory.

Po oczyszczeniu jelita objawy ustępują.

Opakowanie:  6 saszetek po 6 g fruktooligosacharydów.