Mata do masażu stóp

Mata do masażu stóp

(Dywanik masujący)

Strefa refleksyjna
Terapia refleksyjna stóp polega na tym, że określone miejsca na stopach odpowiadają wewnętrznym organom ludzkiego organizmu. Punkty na stopach są nazwane punktami refleksyjnymi. Masaż odpowiednich stref refleksyjnych umożliwia polepszenie funkcjonowania wewnętrznych organów, polepsza krążenie krwi w stopach, reguluje prace wewnętrznych organów, a co za tym idzie wzmacnia zdrowie.

Na macie, pod ciężarem ciała, można uzyskać masaż o sile nacisku od 15 do 30 kg, jakiego nie uda się osiągnąć żadnemu masażyście. Przy stąpaniu na macie stymulują się nie tylko strefy refleksyjne stopy, ale zapewniamy stopom również potrzebne fizyczne obciążenie.

Mata Tiens oddziałuje na cały organizm, jest pomocna osobom cierpiącym na syndrom chronicznego zmęczenia i brak energii. Masaż przy pomocy maty wzmacnia efekty psychoterapii, reguluje funkcje organizmu i polepsza wypoczynek umysłowy. Masaż powoduje odprężenie ciała i umysłu i polepsza samopoczucie. Mata ma właściwości pobudzające, choć na niektóre osoby działa uspokajająco. Stan nóg u człowieka jest ściśle powiązany z jego samopoczuciem.

Aby zachować dobrą kondycję fizyczną i cieszyć się zdrowiem należy zadbać o silne i zdrowe nogi. Najlepiej ćwiczyć nogi podczas wędrówek pieszych, spacerów na świeżym powietrzu, wycieczek w góry lub do lasu.
Niestety ludzie coraz mniej chodzą pieszo i mają coraz mniej czasu.

Mata do masażu Tiens pozwala bez specjalnego wysiłku wzmocnić nogi i cały organizm. Wystarczy poświęcić na chodzenie po niej 10 minut dziennie.

Mata do masażu to prostokąt wykonany z jedwabnego materiału, na którym umieszczone są kwinkunksy do masażu. Kwinkunks – (łac. quincunx ‚pięć dwunastych części całości’) układ w obrębie prostokąta, gdzie pięć elementów jest ustawionych tak, że cztery znajdują się na rogach, a jeden w jego środku.

Mata pomaga przy problemach z układem kostno-stawowym (zwłaszcza z kręgosłupem), schorzeniach nerek, zaburzeniach mikro cyrkulacji krwi. Pomaga na uczucie zimnych dłoni i stóp.   Wzmacnia funkcje układu odpornościowego.
Może pojawić się przy jej używaniu poprawa ostrości widzenia i inne pozytywne zmiany związane z narządem wzroku.

Użytkowanie

  1. Masaż na stojąco. Proszę stanąć na macie w miejscu przeznaczonym do stymulacji stóp (widoczne na Macie obrysowane stopy). Należy zacząć stymulację od tych stref refleksyjnych gdzie wyczuwany jest ból lub opuchlizna. Proszę naciskać z niewielką siłą na Matę i nacisk utrzymać przez jakiś czas. Ćwiczenie wykonywać przez 5 minut. Tym sposobem należy dalej ćwiczyć naciskając na następne strefy refleksyjne.
  2. Masaż przy chodzeniu. Do stymulacji stóp należy wykonywać spontaniczne kroki na macie przy całkowicie rozluźnionym ciele. Na tej macie można wykonywać poranną gimnastykę.
  3. Masaż w czasie snu. Można położyć się plecami na macie i rozluźnić. W czasie snu strefy refleksyjne Waszego ciała będą stymulowane przez kwinkunksy na Macie – pozycja idealna przy bólach kręgosłupa. POLECAM!